Espritvino

ALCRON15.04.2014

RESTAURACE ALCRON - jedno z nejprestižnějších míst v České republice, restaurace, která byla spolu s LaDegustation oceněna "Michelinskou hvězdou".
Podařilo se nám úspěšně navázat spolupráci a na vinné kartě restaurace Alcron se v nejbližší době objeví vína:

OPS

LC CRIANZA

LC RESERVA

RODA RESERVA

 

Článek z iDnes:

Restaurace Alcron hotelu Radisson Romana Pauluse a La Degustation Oldřicha Sahajdáka mají už třetí rok prestižní michelinskou hvězdu.
Rozhodli o tom komisaři v nejnovějším evropském kulinárním průvodci na rok 2014. Praha je v něm jako jediné české město.

Letošní verdikt komisařů se však v jedné kategorii liší. Změna nastala v lidovější ceně Bib Gourmand, kterou dostávají výborné restaurace s dostupnou cenou do 850 korun.
"O jednoho Biba Praha přišla a to u restaurace Le Terroir," řekl mluvčí české pobočky Michelina Daniel Cahel. Le Terroir spoluvlastní šéfkuchař Jan Punčochář, který je uznávanou hvězdou oboru. Přestože komisaři svá rozhodnutí nezdůvodňují, podle českých gurmetů to nebude kvůli tomu, že by restaurace v něčem zklamala.
Naopak by mohla aspirovat na hvězdu. Neplní však ono pravidlo "dostupné ceny" zmíněného Biba. Za večeři vydáte víc než 1 300 korun.

Podle mluvčího Michelina v posledním roce přijelo do Prahy několikrát více hodnotitelů než v předchozích letech. Z většího zájmu a většího provozu na kulinárních linkách se lépe naplnil průvodce pro hlavní evropská města Main Cities in Europe, doporučovaných pražských restaurací přibylo.

Mezi nimi například nová restaurace Kalina šéfkuchaře Miroslava Kaliny, bistro Ola Kala v pražských Vinohradech, kde se vaří maso pomalým způsobem ve vakuu, nebo restaurace Pot au Feu, která si zakládá na kuchyni z čerstvých surovin a francouzském víně. Tradiční červený průvodce Michelina po Evropě dorazí do knihkupectví v půlce března.

 

 


Podívejte se také na:

Vinařství Degustace