Espritvino

Degustace na téma : Tempranillo01.08.2013

Středa 21. srpna, 18.30 – max. 25 osob, cena 990,-
MasterClass s Frankem Smuldersem MW na téma „Tempranillo: Spanish best grapevariety in it's best terroirs"
MasterClass jsme zvolili jako speciální formát degustace, při kterém porovnáte 9 vín z odrůdy Tempranillo ze tří nejslavnějších regionů Španělska – Rioja, Ribera del Duero a Toro.

Této prestižní akce se zúčastnila i námi dovážená vína RODA RESERVA 2008 a Lopez Cristobal CRIANZA 2009!!!

Kdo je Frank Smulders? Špičkový holandský specialista s titulem Master of Wine od r. 1992. Večerem nás bude provázet také proto, že v těch dnech bude členem finálové hodnotící komise na soutěži Vinař roku 2013. V současnosti pracuje jako konzultant ve vídeňském hotelu Palais Coburg, který se pyšní jedním z nejlepších a největších vinných sklepů v Evropě. Mimo to učí po celé Evropě v rámci edukativních programů Wine & Spirit Educational Trust (WSET). Tato škola funguje jako předstupeň pro zájemce o studium na titul Master of Wine. Jeho vinařské srdce zůstalo právě ve Španělsku, kam jezdí pravidelně již 30 let, nejen za studiem vín.

MasterClass bude trvat cca 2 hodiny. Nejprve proběhne představení všech tří terroir. První degustační kolo bude tzv. na slepo a budete moci tipovat, které z vín pochází z regionu Toro, Ribera nebo Rioja. Druhý a třetí degustační set bude stávat vždy ze tří vín z konkrétního regionu. V degustaci se objeví zástupci nejlepších vín Španělska, proto si rezervujte své místo co nejrychleji!

Seznam degustovaných vín:
Toro:                                   
Pinthia 2007
Rioja:                                   
Muga Reserva 2009
Roda Reserva 2008
M. de Murrieta Reserva 2006
Artadi Pagos Viejos 2001
Ribera del Duero:             
Lopez Cristobal Crianza 2009
Monteabellon Reserva 2006
Condado de Haza Reserva 2007
Alion 2008

 


Podívejte se také na:

Vinařství Degustace