Espritvino

Backsberg JAR

Backsberg JAR

Firma byla založena hned na počátku 20. století emigranty z Litvy. Hlavními odrůdami zde jsou zejména Sauvignon Blanc, Shiraz, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Důležitější, než vlastní rozloha vinic, ca. 110 ha je jejich poloha. Leží převážně v trojúhelníku podél úbočí Simonsbergských hor mezi Paarl a Stellenboschem. Patří tedy do D.O.C. Paarl, což je řadí mezi nejcennější vinohradnické oblasti v JAR. Centrum vinařství najdete ca. 40 minut jízdy od Kapského města. Klima je zde vynikající pro pěstování bílých i červených odrůd, neboť léto vyniká velmi slunnými dny a naopak zimní období je poměrně studené s vydatnými dešti. Právě takové podnebí je jak říká pan Back požehnáním pro pěstování vinné révy.

Všechna vína jsou jasně čitelná podle své odrůdy a původu. Nejsou komplikovaná, ale zároveň nejsou jednoduchá, protože vinařství Backsberg sice velmi dbá na tradice, avšak zároveň používá nejmodernější technologie při zpracování hroznů, zrání a školení. Všechna vína odtud dodávaná se chlubí mj. označením Status Carbon Neutral. To znamená, že emise CO2 vznikající při expedici vín byly transformovány a upraveny na nulovou hodnotu díky speciální technologii při plnění. Tímto průkopnickým krokem se daří snižovat emise skleníkových plynů. Mezi další inovace užívané již běžně ve vinařství Backsberg patří používání odlehčených lahví z barevného skla a také alternativní zátkování lahví šroubovacími uzávěry nebo nahrazení přírodního korku potravinářskou pryží.V souladu s posledními světovými trendy se sklepmistr snaží o snížení obsahu alkoholu v lahvovaných vínech při zachování tak charakteristické plnosti a bouquetu.

Řadu mezinárodních ocenění jež se dostala vínům z vinařství Backsberg je možno shlédnout též na web stránkách firmy.

Nabízená vína

Podívejte se také na:

Degustace