Espritvino

Gramona

Gramona

Pan Josep Gramona se narodil v polovině 19. století. Oženil se s Esperanzou, dcerou významného vinaře ze San Sadurni D´Anoia z rodiny Batlle a tím začala sága rodu. Slavný "Cellar Batlle", tj. vinný sklep slouží od roku 1816 stále jako depozit pro zrání té nejlepší CAVA - šumivé víno.

Šest podzemních pater ve skále a čtyři nadzemní dokáží každého návštěvníka okouzlit duchem vytvořeným generacemi této rodiny.V roce 1910 začala působit "První experimentální škola Oenologie"tj. nauka o vínech, šlechtění a výrobě ve Španělsku právě v D.O. Penedés za podpory rodiny Gramona.Dnes patří značka Gramona mezi pár nejprestižnějších ve světě CAVA ač rozlohou vinic 50 ha není veliká.

Jako firma s dlouholetou tradicí, jsme díky našemu dědictví měli určitou představu o Cava a velké ambice pro vína Penedès. Budeme využívat naší výjimečné půdy a zkušenosti v tradičních či "Champenois" metoda k dosažení nejelegantnější largas Crianzas, konečným cílem hledání Velké Cava. V našich vínech se snažíme vyjádřením půdy, výjimečné schopnosti a variace udržovat tradici vín naší země.

To jsou hodnoty a přesvědčení, že cesta značky Gramona je správná každý den. Více z historie se dozvíte na: www.gramona.com.

Fotogalerie

Nabízená vína

Podívejte se také na:

Degustace